Ponieważ zazwyczaj większość inwestorów nie ma fachowej wiedzy na temat blacharstwa budowlanego, a niektórzy „wykonawcy” wykorzystują tą niewiedzę.
Firma Metaldach służy poradami i wiedzą dla inwestorów.
Podstawowym błędem sztuki blacharskiej jest „dziurawienie” blachy – czyli przykręcanie blachy potocznymi farmerami w miejscach widocznych, szczególnie narażonymi na działanie warunków atmosferycznych.
Wykonawca, który „dziurawi” blachę nie ma zielonego pojęcia o blacharstwie!

Należy zwrócić uwagę na wykonanie dylatacji na dachu, obróbkach blacharskich, oraz na orynnowaniu. Ze względu na dużą rozszerzalność termiczną blach należy przewidzieć możliwy ruch materiału i w odpowiedni sposób go zabezpieczyć przed uszkodzeniami używając dylatacji.
Na 10 metrach przy różnicy temperatur między 20 a 100 st. Celsjusza cynk rozszerza się o 2,2 cm, miedz o 1,7 cm, stal i beton o 1,2 cm a PCW aż o 8,0 cm.

Blacha płaska z miedzi lub tytan-cynku jest tak wdzięcznym materiałem, że można go zastosować zarówno na bardzo „odważne”, nowoczesne projekty, jak i na obiekty zabytkowe. Przy zachowaniu technologii krycia blachy te można użyć praktycznie wszędzie.
Wychodząc naprzeciw architektom pomagamy przy prawidłowo zaprojektowaniu dachów, elewacji i obróbek blacharskich. Bezpłatnie możemy opracować projekt wykonawczy. Służymy także poradami oraz oceną wykonanych już prac blacharskich. Specjalizujemy się szczególnie w kryciu dachów na rąbek podwójny stojący do 16 metrów z jednego szara blachy. Posiadamy odpowiednie maszyny i sprzęt do wykonywania skomplikowanych dachów, także łukowych.

W szczególności oferujemy:

Wykonywanie pokryć dachowych:

 1. Na rąbek stojący
 2. Na kątowy rąbek stojący
 3. Łuski Rheizink
 4. W systemie VMZ Adeka
 5. W systemie VMZ Dexter

Wykonywanie elewacji w systemie:

 1. VMZ rąbek stojący
 2. Rheizink Łuski
 3. Rheizink Panele SF
 4. Rheizink Profil falisty
 5. VMZ Adeka
 6. VMZ Composite
 7. VMZ Dexter
 8. VMZ Interlocking
 9. Siatki cięto-ciągnionej